استارتاپ = شروع چابک

ما در این وبلاگ می خواهیم مطالبی در رابطه با استارتاپ را با شما در میان بگذاریم

استارتاپ = شروع چابک

ما در این وبلاگ می خواهیم مطالبی در رابطه با استارتاپ را با شما در میان بگذاریم

استارتاپ = شروع چابک

استارتاپ چیست؟
استارتاپ یک سازمان یا گروهی است که با هدف یافتن مدل کسب و کار مقیاس پذیر و تکرار شونده برای ایده های بکر و نو و تبدیل کردن آنها به یک کسب و کار با ثبات و پایدار فعالیت می کند.

بایگانی

من فردی عاشق تکنولوژی و بازی های ویدیویی هستم و از وقتی که با مقوله ای به نام استارتاپ آشنا شدم، می دانم که آینده فعالیت و زندگی شغلی من این است. باید بگویم که من از همه کم کاریها و ضعف های قانونی و بازدارنده و بروکراسی های اداری ای که جلوی رشد این سیستم را میگیرند و اجازه نمی دهند و یا حرکت ایران را به سمت یک اکوسیستم استارتاپی در منطقه کند می کنند آگاه هستم و می دانم که با همه جذابیت هایش یکی از سخت ترین  وفرسایشی ترین کارهای دنیا در کنار کارگریمعدن و خبرنگاری است! 

امااین را هم می دانم که وقتی پای عشق در میان باشد، عشق به کارآفرینی و خلق کردن، عشق به تاثیرگذاری و ایجاد ارزش برای دنیای پیرامون و... دیگر این گونه مشکلات دیگر به چشم نمی آید. البته من می دانم که این حرف ها از طرف جامعه سنتی کسب و کار ایران پذیرفته نمی باشد و من این را می دانم که امکان دارد توسط عده ای که تعدادشان کم هم نیست به واقع نگر نبودن و خیال پردازی متهم می شوم. اما من چیز دیگری را هم که می دانم آن این است که نیروی محرک عقل، قلب است و عشق. اگر ما به چیزی علاقه نداشته باشیم به سمت آن نمی رویم و به روزمرگی و انفعال می افتیم.

پس من به دوستانی که این مطلب را می خوانند خواهش می کنم بعد از مطالعه مقدماتی در رابطه با استارتاپ تصمیم به فعالیت دراین حوزه را بگیرند و آن را درکنار شغل ثابت خود امتحان کنند و درصورتی که موفق به ایجاد یک کسب وکار نو شدند، کسب و کار قبلی خود را رها کرده و به کسب و کار استارتاپی خود بپردازند. 

من دوستان را دعوت می کنم به چالش #کسب_و_کار_خودم تا هم به فرهنگ کار آفرینی کمک بشود و هم جنب و جوشی درحوزه کسب وکارهای نوپا و ارزش آفرین ایجاد شود که این هم هم به نفع من و شما و هم به نفع جامعه است. قابل ذکر است که هر فردی با هر سنی می تواند در این حوژه فعالیت کند و بر خلاف دیدگاه اشتباهی که در جامعه وجود دارد فعالیت استارتاپی فقط در زمینه های نرم افزاری و فناوری نیست و همه شیوه های کسب و کاری موجود را شامل می شود.

پس بیش از هر چیزی من به شما پیشنهاد می کنم که با خواندن توضیح سایت که تعریفی از استارتاپ است با آن  آشنا شده و بعد از آن به ایده ی استارتاپی خود فکر کنید و کسب و کار استارتاپی خود را راه اندازی کنید.

باتشکر